Profesní životopis

Už na vysoké škole mě nejvíce oslovila ekonomie a marketing, kterým se věnovala i má bakalářská a diplomová práce. Se stále vzrůstajícím vlivem informačních technologií se cílem mého zájmu stal internetový marketing, online či digital marketing, chcete-li.
Online marketingu se věnuji od roku 2012. Své první kroky jsem kromě přirozeného samostudia spojil s agenturou primakurzy.cz, kde jsem prošel svými prvními školeními v podobě akreditovaných kurzů Školení PPC reklamyManažer pro internetové projekty a Komplexní školení Facebook marketingu. Při této práci se úzké spolupráci s programátory a vývojáři nevyhnete. Z toho důvodu jsem prošel i kurzy Tvorba webových stránek – webmaster a Programátor www aplikací, aby mé znalosti přesahovaly i do tohoto oboru a byl jsem schopen kvalitní spolupráce. Mou pracovní náplní je však čistě online marketing. První praktické zkušenosti jsem sbíral na projektech agentury primaFuture.cz

V průběhu času jsem absolvoval další workshopy, kurzy a školení v renomovaných agenturách dobryweb.cz – Školení Google Analytics II pro pokročilé nebo robertnemec.com – SEO workshop.

Pracovní zkušenosti

Živil jsem se jako freelancer a pracoval na několika projektech. Vesměs se jednalo o práci pro menší firmy a jejich eshopy. Byl jsem u začátků některých firem a poznal tak, co vše obnáší prorazit a s čím se začínající podnikatelé potýkají. Takovým klientům jsem se snažil hlavně pomoci v tom, vybrat tu správnou komunikační strategii, zajistit a nastavit vše potřebné k tomu, při co možná nejnižších nákladech. Potkávám se i s klienty, kteří mají svou jasnou představu a vědí, co přesně chtějí. Tedy nastavení a správa jednotlivých konkrétních komunikačních či prodejních kanálů, při určení konkrétních cílů a rozpočtů.

Chtěl jsem však poznat i to, jak to funguje v opravdu velkých společnostech a tak jsem asi po dvou letech nastoupil do společnosti mbank S.A. na pozici Advertising Specialist v online teamu. Změna je život a tak jsem po čase přešel do společnosti Zonky s.r.o. V těchto společnostech jsem pracoval až s milionovými rozpočty.

Poznal jsem tedy, co obnáší práce v online marketingu z pohledu freelancera, malého podniku, velké společnosti a co mě chybělo, byla agentura. Začal jsem tak pracovat pro menší agenturu Cloudsailor s.r.o., která tvoří eshopy a měl na starost marketing, abych se postupně vracel k OSVČ.

Jsem členem Asociace pro elektronickou komerci, která mj. pořádá pravidelné přednášky a workshopy na nejrůznější témata, jež navštěvuji.

Kontakt

Poslat zprávu

Dovednosti